Notify Me SKU: FRDFX9R16TFDE-RSR
MODEL/DESC: FX9
Caliber: 9mm Luger
Barrel Length: 16"
Capacity: 33+1
Safety: Safety Selector Switch
Stock Description: Leapers Adjustable
Muzzle: P&W Muzzle Brake
Sights: None
Barrel Length Range: 16" to 16.99"
Stock Finish Group: Black
Freedom Ordnance FX9, Semi-automatic, AR, 9MM, 16" Barrel, Aluminum Frame, Matte Finish, Flat Dark Earth, Plastic Grip, Manual Safety, Adjustable Stock, M-LOK Free Float Handguard, Uses Glock Compatible Magazines, 32 Rounds, 1 Magazine, Shade Variations and Other Imperfections Are Normal Due to the Manufacturing Process FX9R16TFDE
UPC 856169007141
MFG Freedom Ordnance
MFG NUM FX9R16TFDE
MODEL FX9
CALIBER 9mm Luger
TYPE Long Guns-Modern Sporting Rifles
BARREL 16"
STOCK FRAME GRIPS Polymer
FEATURES Caliber: 9mm Luger Barrel Length: 16" Capacity: 33+1 Safety: Safety Selector Switch Stock Description: Leapers Adjustable Muzzle: P&W Muzzle Brake Sights: None Barrel Length Range: 16" to 16.99" Stock Finish Group: Black