Notify Me SKU: STT15-R-556-16-RSR
MODEL/DESC: STT-15
Caliber: 5.56 NATO
Barrel Length: 16"
Trigger: Single Stage
Stock Description: Mil-Spec 6 Position Buffer Tube
Receiver Material: Aluminum
Sights: None
Barrel Length Range: 16" to 16.99"
Hand: Ambidextrous
Stock Finish Group: Black
Metal Finish Group: Blued/Black
San Tan Tactical STT-15, Semi-automatic Rifle, AR-15, 5.56 NATO, 16" Threaded Barrel, Anodized Finish, Black, 30 Rounds, 1 Magazine STT15-R-556-16
UPC 687051691380
MFG san tan tactical
MFG NUM STT15-R-556-16
MODEL STT-15
CALIBER 5.56x45mm NATO
TYPE Long Guns-Modern Sporting Rifles
BARREL 16"
ACTION Semi-automatic
CAPACITY 30RD
FINISH Anodized
FEATURES Caliber: 5.56 NATO Barrel Length: 16" Trigger: Single Stage Stock Description: Mil-Spec 6 Position Buffer Tube Receiver Material: Aluminum Sights: None Barrel Length Range: 16" to 16.99" Hand: Ambidextrous Stock Finish Group: Black Metal Finish Group: Blued/Black