B&T USA APC10 PRO, Semi-automatic, 10MM, 6.9" Barrel, Tri-Lug, Anodized Finish, Black, Includes Telescoping Brace Adapter, 15 Rounds, 1 Magazine, GLOCK Magazine Compatible BT-APC10-PISTOL
UPC 840225723106
MFG b&t usa
MFG NUM BT-APC10-PISTOL
MODEL APC10
CALIBER 10mm Auto
TYPE Handguns-Other Handguns
BARREL 6.9"
ACTION Semi-automatic
CAPACITY 15RD
SIGHTS Front/Rear Flip Sights
STOCK FRAME GRIPS B&T
FEATURES Action: Semi-Auto Caliber: 10mm Auto Barrel Length: 6.80" Capacity: 15+1 Safety: Ambidextrous Grips: Black Sights: Flip Up Front & Rear Weight: 6.17 lbs OAL: 14.80"-23.80" Barrel Length Range: 6" to 6.99" Weight Range: 6 lbs to 6.99 lbs