Notify Me SKU: RETASD22-BLK-20-RSR
MODEL/DESC: Asend
Action: Bolt
Caliber: 22 LR
Barrel Length: 20"
Capacity: 10+1
Trigger: 3 Stage
Weight: 7.19 lbs
Stock Description: Fixed
Twist: 1:16"
Barrel Description: Heavy
Sights: None
Barrel Length Range: 20" to 20.99"
Weight Range: 7 lbs to 7.99 lbs
Stock Finish Group: Black
RETAY Asend, Bolt-action, Rifle, .22 LR, 20" Straight Taper Barrel, Matte Finish, Extra Black, Synthetic Stock, 10 Rounds, 1 Magazine ASD22-BLK-20
UPC 193212029782
MFG retay
MFG NUM ASD22-BLK-20
MODEL Asend
CALIBER .22LR
TYPE Long Guns-Hunting Rifles
BARREL 20" - Tapered
ACTION Bolt
CAPACITY 10RD
FINISH Matte
FEATURES Action: Bolt Caliber: 22 LR Barrel Length: 20" Capacity: 10+1 Trigger: 3 Stage Weight: 7.19 lbs Stock Description: Fixed Twist: 1:16" Barrel Description: Heavy Sights: None Barrel Length Range: 20" to 20.99" Weight Range: 7 lbs to 7.99 lbs Stock Finish Group: Black